Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 10134068



*

nr 1013 4068


PASTEL

Gösta Larson, Stockholm, signed, -54, 26x34,


Gösta Larson, Stockholm, signerad, -54, 26x34


Estimate:

400

Auction date:

Monday January 18 2016
at 18:47:20



  • Thema-auction
  • Jan 18

Stockholm

Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.



Read more about Stockholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gösta larson pastell stockholm vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr