Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Litographs 9758118



*

nr 975 8118


LITOGRAPHS

2 pcs, Stockholm, signerade 1950, subject: 11x13,


2 st, Stockholm, signerade 1950, motivet: 11x13


Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday August 24 2015
at 18:53:34


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/8 15:43:49 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Aug 24

Stockholmsmotiv

På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...



Read more about Stockholmsmotiv
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller litografier stockholm vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr