MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Cruet stand 8963593
nr 896 3593
CRUET STAND
nickel silver, 6 delar, length: 23, lättare bruksslitage.
nysilver, 6 delar, längd: 23
Condition: lättare bruksslitage
600
SEK 800
Monday May 26 2014
at 19:36:22
150 kr
150 kr
250 kr
400 kr
350 kr
6
700 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.