KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10537037
*
nr 1053 7037
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Oljemålning, Staffan Hallström (1914-1976), Monogramsignerad, 1964, Springare på schackbräde, 78x54
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Följerätt
Utrop:
60.000 kr
Såld:
50.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 21:02:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 20:57:52
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29
-
6576 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:19
-
7002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:46
*
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
nr 1053 7037
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Oljemålning, Staffan Hallström (1914-1976), Monogramsignerad, 1964, Springare på schackbräde, 78x54
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 60.000 kr |
| Såld: | 50.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 20:57:52 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49 -
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29 -
6576 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:19 -
7002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:46



