Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Aquatint 13034349



*

nr 1303 4349


AQUATINT

G Rouault, monogramsignerad 1929. Subject: 9, 5x7 cm,


G Rouault, monogramsignerad 1929. Motivet: 9,5x7 cm


Estimate:

700

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday January 27 2020
at 18:56:26


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/1 17:23:53 1      300 kr
23/1 22:45:12 2      350 kr
23/1 23:58:20 1      400 kr
27/1 18:37:14 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvatint aquatint djuptryck etsningar g rouault grafik
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr