ART / Lithographs / Litograph in colors 15362030
nr 1536 2030
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Hans Viksten (1926-1987), Sweden. 'Segling'. Signed, numbered 90/280, dated 1984,
LITOGRAPH IN COLORS, "Segling". Signerad, numrerad 90/280, daterad 1984. Färglitografi, bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Hans Viksten, Swedish painter, born 1926, dead 1987.
600
Monday April 24 2023
at 20:48:31
- Thema-auction
Apr 24
Read more about Grafik