ÖVRIGT / Diverse / Fruktknivar 11755168
*
nr 1175 5168
Fruktknivar
12 st, pärlemoskaft + ställ, nysilver
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2018
kl 19:52:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 16:47:56
1
100 kr
15/4 22:25:24
2
200 kr
16/4 19:40:18
3
200 kr
16/4 19:40:18
2
200 kr (Budbetjänt)
16/4 19:41:13
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktknivar nysilver pläter pärlemoskaft ställ
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
*
Fruktknivar
Läs om budbetjänten
nr 1175 5168
Fruktknivar
12 st, pärlemoskaft + ställ, nysilver
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/4 16:47:56 | 1 | 100 kr |
| 15/4 22:25:24 | 2 | 200 kr |
| 16/4 19:40:18 | 3 | 200 kr |
| 16/4 19:40:18 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 16/4 19:41:13 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktknivar nysilver pläter pärlemoskaft ställ
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10



