KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13464002
*
nr 1346 4002
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:05:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 14:54:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Läs mer om Robert Kitchen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk komposition oramat löst blad robert kitchen usa vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45
*
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Läs mer om Robert Kitchen
nr 1346 4002
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 14:54:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.Läs mer om Robert Kitchen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk komposition oramat löst blad robert kitchen usa vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45