KONST / Litografier / Färglitografi 14912087
*
nr 1491 2087
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Signerad, numrerad 233/360, "stan på landet. Färglitografi, bildmått: 41x53 cm, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:38:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 20:01:13
1
700 kr
22/9 23:30:41
2
1.000 kr
23/9 11:57:58
1
1.300 kr
23/9 16:07:22
2
1.500 kr
23/9 20:02:41
2
1.900 kr
24/9 08:17:10
3
2.000 kr
25/9 16:00:53
4
2.200 kr
26/9 19:25:04
3
Vinnande bud
- Tema
26 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Läs mer om Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Gunilla Mann
nr 1491 2087
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Signerad, numrerad 233/360, "stan på landet. Färglitografi, bildmått: 41x53 cm, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 20:01:13 | 1 | 700 kr |
| 22/9 23:30:41 | 2 | 1.000 kr |
| 23/9 11:57:58 | 1 | 1.300 kr |
| 23/9 16:07:22 | 2 | 1.500 kr |
| 23/9 20:02:41 | 2 | 1.900 kr |
| 24/9 08:17:10 | 3 | 2.000 kr |
| 25/9 16:00:53 | 4 | 2.200 kr |
| 26/9 19:25:04 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
26 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.Läs mer om Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



