KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073015

nr 1307 3015

Sven Deurell

(1904-1967), Sverige

Oljemålning, "kvällssol". Signerad. Olja på duk, 61x51cm

Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 17 februari 2020
kl 18:31:20

Sven Deurell

Läs mer om Sven Deurell