KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073015
*
nr 1307 3015
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Oljemålning, "kvällssol". Signerad. Olja på duk, 61x51cm
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 18:31:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 01:15:52
1
100 kr
13/2 17:46:44
2
200 kr
15/2 07:37:48
3
300 kr
15/2 07:38:11
3
300 kr
16/2 14:04:17
4
500 kr
17/2 16:14:27
5
500 kr
17/2 16:14:29
4
500 kr (Budbetjänt)
17/2 16:18:14
5
600 kr
17/2 17:28:51
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sven Deurell
nr 1307 3015
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Oljemålning, "kvällssol". Signerad. Olja på duk, 61x51cm
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/2 01:15:52 | 1 | 100 kr |
| 13/2 17:46:44 | 2 | 200 kr |
| 15/2 07:37:48 | 3 | 300 kr |
| 15/2 07:38:11 | 3 | 300 kr |
| 16/2 14:04:17 | 4 | 500 kr |
| 17/2 16:14:27 | 5 | 500 kr |
| 17/2 16:14:29 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 17/2 16:18:14 | 5 | 600 kr |
| 17/2 17:28:51 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk mÃ¥lare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



