SILVER & METAL / Silver / Sockerskål 4914175
nr 491 4175
Sockerskål
Lenght: ()
nysilver, Brease, Sent 1800-tal, höjd: 32
300
SEK 550
Monday October 22 2007
at 17:07:20
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.