KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14931022
nr 1493 1022
Gustave Madelain (1867-1944), Place de Hotel de ville, Paris, "14 Juillet 1919". Signerad, daterad 1919, uppfodrad duk. Olja på duk, 48x59 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Kondition: slitage
Utrop:
6.000 kr
Såld:
11.500 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:30:53
5.000 kr
5.800 kr
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6.600 kr
7.000 kr
7.200 kr
7.600 kr
8.400 kr
8.600 kr
9.200 kr
9.000 kr
9.200 kr (Budbetjänt)
10.000 kr
10.000 kr
10.000 kr (Budbetjänt)
10.500 kr
11.000 kr
- Klassiska
26 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska