Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8996045



*

nr 899 6045


MIXED MEDIA (F)

Ulf Palme, självporträtt, signerad, 65x50,


Ulf Palme, självporträtt, signerad, 65x50


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday June 9 2014
at 19:20:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/6 17:20:38 1      200 kr
9/6 18:42:26 2      300 kr
9/6 18:44:19 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik självporträtt ulf palme vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr