KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7573587
nr 757 3587
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Akvarell, Göran Brunius (1911-2005), Kungsfiskare, signerad, 54x40
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 maj 2012
kl 17:23:08
5/5 17:05:14
250 kr
6/5 17:22:47
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius