KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16673028
nr 1667 3028
Teresa Seger
(f. 1931), Sverige
Signerad, daterad -78. Akvarell, bildmått: 19x17cm, yttermått inklusive ram: 47x40cm
Kondition: slitage, skador
Teresa Gogulska-Seger, svensk bildkonstnär född i Polen 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:07:46
8/12 15:13:18
8/12 15:17:23
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Teresa Seger
Läs mer om Teresa Seger