ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14424315
*
nr 1442 4315
Spegel
Fröseke, Nybrofabriken AB, ram klädd i Thaisiden, 71x53 cm
Kondition: blekt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2022
kl 18:29:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 20:40:07
1
300 kr
13/1 21:16:09
2
600 kr
13/1 21:48:39
3
500 kr
13/1 21:48:39
2
600 kr (Budbetjänt)
13/1 22:31:15
4
800 kr
13/1 22:59:33
2
1.000 kr
14/1 09:57:15
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybrofabriken ab ram klädd i thaisiden spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: blekt
Läs om budbetjänten
nr 1442 4315
Spegel
Fröseke, Nybrofabriken AB, ram klädd i Thaisiden, 71x53 cm
Kondition: blekt
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 20:40:07 | 1 | 300 kr |
13/1 21:16:09 | 2 | 600 kr |
13/1 21:48:39 | 3 | 500 kr |
13/1 21:48:39 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
13/1 22:31:15 | 4 | 800 kr |
13/1 22:59:33 | 2 | 1.000 kr |
14/1 09:57:15 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke nybrofabriken ab ram klädd i thaisiden spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14