KONST / Litografier / Färglitografi 15685323
nr 1568 5323
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
"I Karlssons kök". Signerad, numrerad 2/250. Färglitografi, bildmått: 35x30 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:26:29
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax