Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9298219



*

nr 929 8219


Skulptur

på piedestal, keramik, höjd: 130 total ca cm


Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 december 2014
kl 19:30:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/12 15:42:01 1      Vinnande bud
8/12 17:02:50 2      400 kr
8/12 17:02:51 1      450 kr (Budbetjänt)
8/12 17:04:24 2      500 kr
8/12 17:04:24 1      600 kr (Budbetjänt)
8/12 19:25:21 3      700 kr
8/12 19:25:21 1      800 kr (Budbetjänt)
8/12 19:25:57 3      900 kr
8/12 19:25:57 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk piedestal skulptur
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:05
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr