KONST / Litografier / Grafiskt blad 16274059
nr 1627 4059
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Grafiskt blad, Tryck signatur, komposition. Bildmått: 20x30 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm. Ej signerad
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 10 juni 2024
kl 20:35:57
10/6 14:53:11
Alexander Calder
Läs mer om Alexander Calder