KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878679
nr 1387 8679
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, flicka, 40x31, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:06:14
300 kr
500 kr