KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14278140
nr 1427 8140
Tom Krestesen
(f. 1927), Danmark
"Landskap Österlen". Signerad, daterad -84. Proveniens: Monark-Crescents samling. Akvarell. Bildmått: ca 46x66 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 20:11:20
25/10 20:03:29
Tom Krestesen
Läs mer om Tom Krestesen