KONST / Litografier / Färglitografi 14087089
*
nr 1408 7089
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:12:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 17:53:04
1
Vinnande bud
19/7 17:53:32
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Esaias Thorén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad esaias thorén färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:50
*
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Esaias Thorén
nr 1408 7089
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 17:53:04 | 1 | Vinnande bud |
19/7 17:53:32 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Esaias Thorén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad esaias thorén färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:50