KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354009
nr 1235 4009
Alf Hedlund
(1901-1955), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap med Hässjor, signerad. Olja på pannå, 58x60 cm
Alf Hedlund, svensk bildkonstnär och konservator född 1901, död 1955.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:39:29
11/2 14:29:03
Alf Hedlund
Läs mer om Alf Hedlund