KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 15978363

nr 1597 8363

Ragnar Sandberg

(1902-1972), Sverige

Blyertsteckning, Signerad, daterad -71. Bildmått: 11,5x15,5 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm

Ragnar Sandberg, svensk målare och grafiker född 1902, död 1972.

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 12 februari 2024
kl 19:33:49

Ragnar Sandberg

Läs mer om Ragnar Sandberg