KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 13956150
nr 1395 6150
Tage Björk
(1909-1980), Sverige
Pasteller, 2 st. Abstrakt komposition. Signerad, daterad -50,21x16,5 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm
Kondition: ngt lös i ramen
Tage Björk, svensk bildkonstnär född 1909, död 1980.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:00:47
3/5 19:55:47