KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14744032

nr 1474 4032

Sten Ekendahl

(1897-1968), Sverige

Oljemålning, Fiskare. Signerad. Olja på duk, 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 63x83 cm

Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 13 juni 2022
kl 18:12:18

13/6 17:33:59 1      Vinnande bud

Sten Ekendahl

Läs mer om Sten Ekendahl