KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13846260

nr 1384 6260

Lars Matson

(1933-1994), Sverige

Oljemålning, "morgon vid stallet". Signerad, daterad 88. Olja på pannå, 45x53cm, yttermått inklusive ram: 57x66cm

Lars Matson, svensk bildkonstnär född 1933, död 1994.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 15 mars 2021
kl 18:30:15

Lars Matson

Läs mer om Lars Matson