KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17187027

nr 1718 7027

Margareta Adelborg

(1918-2012), Sverige

Oljemålning, Margareta Adelborg (1918-2012), komposition. Signerad, daterad 1988-93, "Stenarna - tala". Olja på duk, 92x62 cm, yttermått inklusive ram: 106x77 cm

Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 25 augusti 2025
kl 19:46:37

25/8 19:41:37 1      Vinnande bud
25/8 19:43:34 1      justering av budtak

Margareta Adelborg

Läs mer om Margareta Adelborg