KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15103062
nr 1510 3062
Maja Hallgren Tras-Maja
(1900-1994), Sverige
Blandteknik, Mixed media, collage med textil och papper. Signerad, yttermått inklusive ram: 36x50 cm
Maja Hallgren Tras-Maja, svensk konstnär född 1900, död 1994.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:44:51
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
250 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Maja Hallgren Tras-Maja
Läs mer om Maja Hallgren Tras-Maja