KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038246
*
nr 1303 8246
Georg Fischhof
(1859-1914), Österrike
Oljemålning, Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), Olja på duk, 54x68 cm
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:45:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:43:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georg Fischhof
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Läs mer om Georg Fischhof
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa georg fischhof olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Georg Fischhof
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Läs mer om Georg Fischhof
nr 1303 8246
Georg Fischhof
(1859-1914), Österrike
Oljemålning, Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), Olja på duk, 54x68 cm
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 11:43:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georg Fischhof
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.Läs mer om Georg Fischhof
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa georg fischhof olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



