KONST / Litografier / Färgserigrafi 13395105
nr 1339 5105
Rafael Canogar
(f. 1935), Spanien
Färgserigrafi, "La mordaza", komposition med figurer. Signerad, numrerad 35/125, daterad -74. Motivet: ca 69x49 cm
Rafael Canogar, spansk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 19:28:39
31/7 09:39:00