KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391094
*
nr 1139 1094
Etsning
3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 18:18:35
1
800 kr
13/10 11:07:16
2
900 kr
23/10 17:01:49
1
1.000 kr
23/10 18:02:53
2
Vinnande bud
23/10 18:09:23
1
1.200 kr
23/10 18:09:23
2
1.300 kr (Budbetjänt)
23/10 18:09:53
1
1.400 kr
23/10 18:09:53
2
1.500 kr (Budbetjänt)
23/10 18:10:32
1
1.600 kr
23/10 18:10:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dressyr etsning etsningar grafik joh ridinger
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Etsning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1139 1094
Etsning
3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 18:18:35 | 1 | 800 kr |
13/10 11:07:16 | 2 | 900 kr |
23/10 17:01:49 | 1 | 1.000 kr |
23/10 18:02:53 | 2 | Vinnande bud |
23/10 18:09:23 | 1 | 1.200 kr |
23/10 18:09:23 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
23/10 18:09:53 | 1 | 1.400 kr |
23/10 18:09:53 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
23/10 18:10:32 | 1 | 1.600 kr |
23/10 18:10:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dressyr etsning etsningar grafik joh ridinger
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08