ART / Sculptures and works of art / Sculptures 5922006
*
nr 592 2006
SCULPTURES
apple, ceramics, signerad Bengt W Larsson + fish, signerad Michael Anzengruber, height: , cirka 18 cm,
äpple, keramik, signerad Bengt W Larsson + fisk, signerad Michael Anzengruber, höjd: , cirka 18 cm
Estimate:
100
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday August 3 2009
at 19:20:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/7 18:40:30
1
150 kr
31/7 11:48:55
2
200 kr
2/8 11:43:51
3
250 kr
3/8 10:49:14
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fisk keramik konsthantverk skulptur skulpturer äpple
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:48
-
8088 SCULPTURE
fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:56
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36
-
7046 SCULPTURE
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36
-
7053 SCULPTURE
patinerad metall, signed. Height: 14 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:10
-
7215 SCULPTURE
wooden horse, carved, "Minne af Prins Carl". Lengt..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:47
*
SCULPTURES
nr 592 2006
SCULPTURES
apple, ceramics, signerad Bengt W Larsson + fish, signerad Michael Anzengruber, height: , cirka 18 cm,
äpple, keramik, signerad Bengt W Larsson + fisk, signerad Michael Anzengruber, höjd: , cirka 18 cm
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday August 3 2009 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 28/7 18:40:30 | 1 | 150 kr |
| 31/7 11:48:55 | 2 | 200 kr |
| 2/8 11:43:51 | 3 | 250 kr |
| 3/8 10:49:14 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fisk keramik konsthantverk skulptur skulpturer äpple
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:48 -
8088 SCULPTURE
fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:56 -
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36
-
7046 SCULPTURE
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36 -
7053 SCULPTURE
patinerad metall, signed. Height: 14 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:10 -
7215 SCULPTURE
wooden horse, carved, "Minne af Prins Carl". Lengt..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:47



