KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12213597
*
nr 1221 3597
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Etsning, Komposition med Kasetter. Signerad, daterad 1960, numrerad 11/30, motivet: 34x26 cm
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 20:49:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 22:36:18
1
100 kr
3/12 16:57:53
2
150 kr
3/12 20:36:14
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Läs mer om Lennart Iverus
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:36
*
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Läs mer om Lennart Iverus
nr 1221 3597
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Etsning, Komposition med Kasetter. Signerad, daterad 1960, numrerad 11/30, motivet: 34x26 cm
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 22:36:18 | 1 | 100 kr |
3/12 16:57:53 | 2 | 150 kr |
3/12 20:36:14 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.Läs mer om Lennart Iverus
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:36