KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354171

nr 1235 4171

Laila Prytz

(f. 1907), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Djungel". Olja på pannå, 27x35

Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 18 februari 2019
kl 18:46:39

Laila Prytz

Läs mer om Laila Prytz