KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354171
*
nr 1235 4171
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Djungel". Olja på pannå, 27x35
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 18:46:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 07:55:18
1
600 kr
15/2 18:27:48
2
900 kr
18/2 18:35:05
3
900 kr
18/2 18:35:05
2
900 kr (Budbetjänt)
18/2 18:35:24
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: laila prytz olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Laila Prytz
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Läs om budbetjänten
nr 1235 4171
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Djungel". Olja på pannå, 27x35
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 07:55:18 | 1 | 600 kr |
| 15/2 18:27:48 | 2 | 900 kr |
| 18/2 18:35:05 | 3 | 900 kr |
| 18/2 18:35:05 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 18:35:24 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: laila prytz olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



