Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 16483058



*

nr 1648 3058


Rowland Langmaid

(1897-1956), Storbritannien


Rowland Langmaid. Signed. Image dimensions: 20x15cm, outer dimensions including frame: 27x21cm,


ETCHING, Signerad. Bildmått: 20x15cm, yttermått inklusive ram: 27x21cm


Rowland Langmaid, brittisk artist born 1897, dead 1956.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 7 2024
at 18:20:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/10 23:45:58 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Rowland Langmaid

Rowland Langmaid, brittisk artist born 1897, dead 1956.

Read more about Rowland Langmaid
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 20x15cm etsning etsningar grafik rowland langmaid storbritannien svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr