KONST / Litografier / Färglitografi 9262396
*
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:31:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:35:46
1
100 kr
19/11 18:39:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 18:35:46 | 1 | 100 kr |
| 19/11 18:39:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



