ART / Lithographs / Litograph in colors 9129019
nr 912 9019
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglund (b. 1940), par på cykel, Épreuve d'artiste (artist proof), sheet: 50x38,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Karl Höglund (f. 1940), par på cykel, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 50x38
Condition: löst blad
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
1000
SEK 700
Monday September 15 2014
at 18:39:45
6/9 21:29:29
- Thema-auction
Sep 15
Read more about Grafik
Karl Höglund
Read more about Karl Höglund