KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10381011
*
nr 1038 1011
Oljemålning
Torsten Hult, Löpning, 1957, 33x55
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 19:43:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 15:59:09
1
500 kr
24/4 17:11:55
2
500 kr
24/4 17:11:55
1
500 kr (Budbetjänt)
24/4 17:12:07
2
700 kr
28/4 12:09:11
2
800 kr
15/5 18:27:01
3
700 kr
15/5 18:27:01
2
800 kr (Budbetjänt)
15/5 18:27:29
3
900 kr
15/5 23:04:37
4
1.300 kr
16/5 19:30:24
3
1.100 kr
16/5 19:30:24
4
1.200 kr (Budbetjänt)
16/5 19:30:45
3
1.300 kr
16/5 19:30:45
4
1.300 kr (Budbetjänt)
16/5 19:31:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: löpning olja oljemålning oljemålningar torsten hult
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
-
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1011
Oljemålning
Torsten Hult, Löpning, 1957, 33x55
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 15:59:09 | 1 | 500 kr |
24/4 17:11:55 | 2 | 500 kr |
24/4 17:11:55 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
24/4 17:12:07 | 2 | 700 kr |
28/4 12:09:11 | 2 | 800 kr |
15/5 18:27:01 | 3 | 700 kr |
15/5 18:27:01 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
15/5 18:27:29 | 3 | 900 kr |
15/5 23:04:37 | 4 | 1.300 kr |
16/5 19:30:24 | 3 | 1.100 kr |
16/5 19:30:24 | 4 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
16/5 19:30:45 | 3 | 1.300 kr |
16/5 19:30:45 | 4 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
16/5 19:31:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: löpning olja oljemålning oljemålningar torsten hult
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59 -
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11