KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568277
*
nr 1356 8277
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1940, skogslandskap. Olja på duk, 49x64cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:41:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 15:25:29
1
300 kr
26/10 14:10:43
2
350 kr
26/10 16:31:49
3
450 kr
26/10 16:36:14
4
450 kr
26/10 16:36:14
3
450 kr (Budbetjänt)
26/10 16:37:51
4
500 kr
26/10 18:18:16
3
600 kr
26/10 18:36:29
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evald Kallstenius
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Läs mer om Evald Kallstenius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evald kallstenius landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Evald Kallstenius
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evald Kallstenius
nr 1356 8277
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1940, skogslandskap. Olja på duk, 49x64cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 15:25:29 | 1 | 300 kr |
| 26/10 14:10:43 | 2 | 350 kr |
| 26/10 16:31:49 | 3 | 450 kr |
| 26/10 16:36:14 | 4 | 450 kr |
| 26/10 16:36:14 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 26/10 16:37:51 | 4 | 500 kr |
| 26/10 18:18:16 | 3 | 600 kr |
| 26/10 18:36:29 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evald Kallstenius
Evald Kallstenius, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1898, död 1957.Läs mer om Evald Kallstenius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evald kallstenius landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



