KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568277

nr 1356 8277

Evald Kallstenius

(1898-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad, 1940, skogslandskap. Olja på duk, 49x64cm

Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:41:29

Evald Kallstenius

Läs mer om Evald Kallstenius