GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffe-/ teservis 10695021
*
nr 1069 5021
Kaffe-/ teservis
Rosenthal, ca 35 del
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 19:00:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 14:04:15
1
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffe- rosenthal tekopp tekoppar teservis
-
7161 Assietter
12 st, grönt glas, Frankrike. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:48
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36
-
7160 Tallrikar
2 st, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
-
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:02
*
Kaffe-/ teservis
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5021
Kaffe-/ teservis
Rosenthal, ca 35 del
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/10 14:04:15 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffe- rosenthal tekopp tekoppar teservis
-
7161 Assietter
12 st, grönt glas, Frankrike. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30 -
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:48 -
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36
-
7160 Tallrikar
2 st, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12 -
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:02



