KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13834107

nr 1383 4107

Johannes Ravn

(1922-1991), Norge

Oljemålning, Signerad, daterad 47. Olja på duk, 64x90cm, yttermått inklusive ram: 78x104cm

Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.

måndag 8 mars 2021
kl 19:35:00

Johannes Ravn

Läs mer om Johannes Ravn