KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 11391011
nr 1139 1011
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Gravyr, Torrnål, Börje Sandelin (1926-1970), "Sol och Måne", PT, signerad, motivet: 22x15
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 oktober 2017
kl 18:32:55
300 kr
500 kr
600 kr
23 okt
Börje Sandelin
Läs mer om Börje Sandelin