KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15482005
nr 1548 2005
Gerd Allert
(1940-2010), Sverige
Etsning, Stenar. Signerad, numrerad 40/100, daterad -98. Bildmått: 29x32 cm, yttermått inklusive ram: 59x45 cm
Gerd Allert, svensk textilkonstnär född i Göteborg 1940, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:51:43
16/6 23:10:28
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Gerd Allert
Läs mer om Gerd Allert