KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 17133044

nr 1713 3044

Fritz von Dardel

(1817-1901), Sverige

Tuschteckningar, 2 st, Signerade, oramade lösa blad, en daterad 1865, bm21x33 - 22x34,5

Kondition: slitage, missfärgningar

Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 14 juli 2025
kl 20:05:23

3/7 22:03:41 1      Vinnande bud

Fritz von Dardel

Läs mer om Fritz von Dardel