KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16426175
nr 1642 6175
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 61x53 cm, yttermått inklusive ram: 77x69
Kondition: slitage, krackeleringar
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2024
kl 20:11:01
13/9 00:54:20
Bror Ingemar Fröberg
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg