KONST / Litografier / Färglitografi 14502050
nr 1450 2050
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Signerad, numrerad 36/350, Söder Mälarstrand. Färglitografi, bildmått: 37x51, yttermått inklusive ram: 48x64 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:54:59
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson