KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13314089

nr 1331 4089

Evald Kallstenius

(1898-1957), Sverige

Oljemålning, Båt. Signerad. Olja på pannå, 21x26 cm

Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 1 juni 2020
kl 18:18:46

26/5 05:43:49 1      100 kr
1/6 18:13:46 2      Vinnande bud

Evald Kallstenius

Läs mer om Evald Kallstenius