KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145399
nr 1414 5399
Olle Eriksson
(f. 1939), Sverige
Oljemålning, Signerad, "vår vid lasse Hall". Olja på duk, 27x22, yttermått inklusive ram: 37x32cm
Olle "Droppen" Eriksson, svensk bildkonstnär född 1939 i Gimåfors, Medelpad.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 19:12:46
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Olle Eriksson
Läs mer om Olle Eriksson