Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Bildrulle 9133148



*

nr 913 3148


Bildrulle

China, signed, 145x49, damaged.


Kina, signerad, 145x49


Condition: skadad

Estimate:

1500

Sold:

SEK 4600

Auction date:

Monday September 22 2014
at 18:56:02


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/9 18:25:31 1      1.000 kr
21/9 17:41:43 2      1.800 kr
21/9 17:47:25 1      1.500 kr
21/9 17:47:43 1      2.000 kr
22/9 10:35:20 1      2.200 kr
22/9 11:26:31 1      3.000 kr
22/9 18:42:16 3      2.200 kr
22/9 18:42:51 3      2.600 kr
22/9 18:43:53 3      3.200 kr
22/9 18:45:30 1      3.800 kr
22/9 18:46:02 1      Vinnande bud
22/9 18:49:34 3      3.600 kr
22/9 18:49:51 3      4.000 kr
22/9 18:51:02 3      4.400 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr